Mléko coby lepidlo

Mléčná bílkovina - kasein - je v podstatě lepidlo, které se ostatně jako skutečné lepidlo využívalo, zvláště k lepení papíru. V našem organismu se bohužel chová stejně. Vytváří vazký a pevný sliz, který omezuje nejen cirkulaci tekutin, ale i metabolismus buněk a působí i jako nervový jed.  

Neschopnost zpracovávat kasein bývá poměrně častou příčinou ner­vových poruch u dětí a nemocí, které s nimi souvisejí. Objevuje se také u astmatu, tedy onemocnění úzce spjatého s nervovým systémem. Stejně tak u části alergií, a zejména psychických poruch, jakými jsou nadměrná úzkostnost, psychická labilita, agresivita a jiné.

Mléko tím však ještě nevyčerpalo všechny své možnosti. Přináší do organismu i hlen neboli mucin. Ten se usazuje v dýchacích cestách, ved­lejších dutinách nosních, střevech a gynekologických orgánech. Zde pak tvoří živnou půdu pro mikroorganismy, které se odtud šíří v pra­videlných intervalech a způsobují častou nemocnost dětí i dospělých v podobě chorob dýchacích cest, střevních problémů, snížené imunity a střevní dysmikrobie ovlivňující chod celého organismu, z níž může vzejít až tvorba karcinogenních látek v tlustém střevě. Hromadění hle­nu v pohlavních orgánech z valné části způsobuje funkční neplodnost žen.

Zdroj: MUDr. Josef Jonáš - Kde končí duše a začíná tělo, Eminent


Mléčná droga

Žádný savec na světě (kromě člověka) nekonzumuje ještě v dospělosti mléko-tak to zařídila příroda! I co se týče koček ty naučili pít mléko lidé-kočky které jej nepijí žijí dvakrát déle.Rozdíl mezi mlékem kravským a mateřským spočívá ve vysokém obsahu kaseinu v kravském mléce.Kasein je nevyhnutelný pro tele,aby mu narostly rohy a kopyta,ale dokonce i tele pije mléko do 6 měsíců.K čemu je potřebný kasein člověku,jestliže nemá kopyta ani rohy? Kasein obsažený v mléce se rozkládá pomocí enzymu-syřidla,ale jedno až dvouleté dítě už má nehty i vlasy a tedy žádný kasein již nepotřebuje-trávicí soustava přestává tento enzym vylučovat. Od této chvíle se kravské mléko stává pro organismus těžko stravitelné a je drsněji řečeno jedovaté! Mezi léčiteli existuje všeobecný názor,že v organismu člověka je od období nemluvněte do 

pokročilého stáří kravské mléko ohniskem permanentního vzniku hlenu.Není proto divu,že všichni co jej pijí trpí častým nachlazením,rýmou,bronchitidou,astmatem a spoustou jiných potíží.Nikdo nezpochybňuje fakt,že mléko obsahuje hodně vápníku,který je nezbytný pro rozvoj kostí,ALE je snad méně vápníku v ořeších,zelí, mrkvi,řepě nebo máku - ne je ho tam víc.Samozřejmě nejdůležitější je,že je v ideálním poměru s jinými složkami a navíc ve formě lépe vstřebatelné pro organismus.Mléko NEMŮŽE pokrýt potřebu vápníku člověka, protože je samo silně kyselinotvorné. Jeho vápník, díky tomu, že bylo homogenizované a pasterizované, je prakticky nevyužitelný. Mléko bezpochyby obsahuje živočišné tuky,ty jak je známo způsobují zvýšení hladiny špatného cholesterolu(hlavní pachatel srdečních onemocnění a onemocnění oběhového systému).

Z tohoto důvodu je mléko odstřeďované,čímž je narušen přírodní poměr složek.

Snížení obsahu tuku v mléce je příčinou potíží s rovnováhou zásob fosforu 

a vápníku v organismu.

V důsledku toho strácí organismus schopnost přisvojování vápníku,což je s postupem času jedna s hlavních příčin osteoporózy.Stojí pití mléka opravdu za to? Ti kteří pijí mléko by měli pozorně sledovat své reakce.Neobjevují se po požití mléka střevní potíže,nafouknuté břicho,průjem,zácpa nebo zesílení bolesti v kloubech a kostech?

Netrápí vás často rýmy,nachlazení,zápal plic a průdušek.Pokud ano definitivní rozhodnutí pít či nepít mléko je jen na VÁS!

Zdroj:M. Tombak - Je možné žít 150 let?


Mléko spolu s dalšími pro nás běžně konzumovanými potravinami, jako je maso,cukr,pečivo,patří mezi kyselinotvorné potraviny a proto je nutné do naší stravy ve větší míře zařazovat i potraviny zásadotvorné jako jsou mořské řasy,brokolice,špenát,papriky,okurky a kapusta.