Panela,šťáva z cukrové třtiny (500g )

Dostupnost:momentálně nedostupné
Číslo produktu:164
Výrobce:Wolfberry ČR
Cena s DPH:65 Kč

Popis produktu Panela,šťáva z cukrové třtiny (500g )

Bio sladidlo Panela ,(také rapadura) je usušená šťáva z cukrové třtiny, která si zachovává všechny živiny, které se v cukrové třtině nacházejí. Zpracovává se tak, že se nejprve z rostlin šetrně vymačká šťáva, která se následně vysuší a po té se vzniklé krystalky lehce rozdrtí. Na rozdíl od třtinového cukru, ze kterého se odstraňuje melasa jako vedlejší produkt se spoustou nutričně hodnotných látek, si panela zachovává všechny benefity.
Ač se panela trochu podobá třtinovému cukru, chutná spíš jak melasa.Její medově sladkou chuť si určitě zamilujete !Patří k nejpřirozenějším cukrům, protože při její výrobě nedochází k bělení,rafinaci ani oddělování melasy. 100 g panely obsahuje mimo jiných rozdílů i o 73 mg více vápníku, téměř o 12 mg více železa a o polovinu více draslíku.
Panela vám poslouží jako univerzální sladidlo do různých nápojů, dětské výživy, džemů, kaší, při pečení dezertů, ale i při přípravě slaných pokrmů. Je to vynikající zdroj energie pro sportovce a při vyčerpání a stresu. Rapadura rozpuštěná ve studené vodě s ledem a citronem je vynikající,osvěžující a výživný nápoj na léto a pokud ji přidáte v zimě do oblíbeného pití,tak vás rozehřeje stejně jako med.
Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:
1379 kJ / 326 kcal; Tuky: 0 g – z toho nasycené 0 g; Sacharidy: 86.2 g – z toho cukry 86.2 g; Bílkoviny: 0.65 g; Vláknina: 0 g; Sůl: 0 g; Vápník: 80 mg; Železo: 12 mg; Fosfor: 60 mg; Draslík: 12 mg; Hořčík: 80 mg

Alergeny:bez alergenů
Země původu:Kolumbie
BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002